Práca v krásnom salóne, vôňa kozmetických prípravkov a neuveriteľné množstvo rôznych líčidiel. Kariéra vizážistky je snom mnohých dievčat či žien.

Čo potrebujete na to, aby ste si aj vy splnili svoj sen? Jeden vizážistický kurz, YouTube videá, Facebook účet a vaša kariéra sa jednoznačne naštartuje závratnou rýchlosťou. To je omyl, na ktorom stroskotali sny mnohých žien.

Ak sa chcete stať naozaj vizážistkou, prečítajte si, aké požiadavky musíte spĺňať a čo vás vlastne v tejto práci čaká.

REKVALIFIKÁCIA
V dnešnej dobe existuje na trhu množstvo kurzov, ktoré sľubujú rýchle naučenie akreditovaný kurzrôznych make-up techník so získaním certifikátu o jeho absolvovaní. To je v poriadku ako doplnkové vzdelanie, ale najdôležitejším vzdelaním je aj tak to prvotné. Preto by ste mali zvážiť aj výber vzdelávacieho strediska. Zamerajte sa na to, či je poskytovateľ vzdelania akreditovaný Ministerstvom školstva a či je ponúkaný kurz naozaj AKREDITOVANÝ. To znamená, že musí spĺňať určité kritériá – minimálny počet hodín, témy a na jeho konci vás po úspešne zvládnutých skúškach čaká Osvedčenie o absolvovaní akreditovaného vzdelávacieho programu, ktorý je dôkazom vašej odbornosti. Pre budúce podnikanie je dôležité absolvovať aj skúšku odbornej spôsobilosti.

MAKE-UP VÝBAVA 
Práca profesionálnej vizážistky už dávno nie je len o trávení času v salóne, ako sa kozmetická výbavadomnieva veľa ľudí. Realita je omnoho akčnejšia a menej pohodlná. Odmenou je však práca na reklamných spotoch, módnych udalostiach či pridaná hodnota pre klienta v podobe možnosti prísť za ním. K tomu však každý vizážistka potrebuje štetce, podklady, korektory, očné tiene, lícenky, ceruzky, rúže, púdre… Ideálne v čo najväčšom počte odtieňov, ktoré musíte mať stále so sebou.

 

 

MAKE-UP ARTIST PORTFÓLIO
Portfólio slúži k prezentácii vašej práce pre potenciálnych klientov. Je dôležité mať v kurz vizážiňom profesionálnejšie fotografie namiesto amatérskych rozmazaných záberov. Čím viac fotografií, rôznych typov líčenia – od výstredných až po prirodzené – tým efektívnejšia prezentácia vizážistky a jej práce. Navyše kvalitné portfólio podčiarkne vašu profesionalitu a znalosť vo fachu.

BUSINESS PLÁN 
Po absolvovaní kurzu je nutné stanoviť si business plán. Ako rozbehnúť reklamu, ako získať zákazky, ako stanoviť cenu? Aj s týmito otázkami by vám mala vedieť poradiť vzdelávacia inštitúcia, v ktorej ste si absolvovali akreditovaný kurz.

PODNIKANIE
Ak to s prácou make-up artistky myslíte vážne a nie ste zamestnaný, je dôležité zriadiť si živnosť. Podmienkou pre otvorenie živnosti je nielen Osvedčenie o absolvovaní akreditovaného vzdelávacieho programu, ale aj skúška odbornej spôsobilosti. Vďaka živnosti nebudete mať problém vystaviť oficiálny doklad pre svoje služby a pokojne si časom môžete otvoriť aj vlastný salón.

 

PROPAGÁCIA
Prezentácia je pre vašu budúcnosť kľúčová, a tak si pri vytvorení business Facebook
stránky, web stránky či profesionálnej vizitky a grafiky určite nechajte poradiť.

CENNÍK
Ak ste sa rozhodli pre prácu na voľnej nohe, je dôležité budovať si obchodné vzťahy a pravidelnú klientelu. Vytvorte si cenník, ktorý bude zostavený z reálnych cien. Zistite, koľko si účtujú za líčenie v okolí, kde podnikáte. Samozrejme, vezmite do úvahy aj vaše skúsenosti a produkty, s ktorými pracujete.

NETWORK
profesionálna vizážistka Miss Spiša 2019Kontakty, vzťahy, spolupráca. Čím viac máte priateľov z oboru, tým lepšie kontakty
získate. Buďte aktívny a nenechajte si uniknúť žiadnu šancu!

VZDELÁVANIE
Neustále sa učte a získajte náskok pred svojou konkurenciou. Nové techniky, prípravky, inšpirácie. Najmä v kreatívnej práci, akou práca vizážistky je, sa trendy a preferencie neustále menia, a tak kráčajte s dobou a zlepšujte sa.

Toto sú oblasti, na ktoré by ste sa mali zamerať, ak si chcete splniť svoj vizážistický sen. Ten prvý krok – najzásadnejší – je však na vás. Rozhodnite sa a vykročte v ústrety vašej budúcnosti naplno. Tešte sa z každej jednej príležitosti, poučte sa z každej jednej chybičky či nezdaru. Užívajte si to, že pracujete v oblasti, ktorá vás napĺňa a posúva vpred.

ABacademy

Na vašej ceste za vysnívanoi prácou vám poradíme aj my v ABacademy, preto nás neváhajte kontakovať telefonicky (0911 816 881), mailovo (info@abacademy.sk) alebo priamo na FB.